Sparta – Zawisza 0:4. Policja – Kibice _:_ ?[FILM]

Udostępnij artykuł

Sparta Brodnica nie może dzisiejszego (20.04.2022r.) ćwierćfinałowego meczu Okręgowego Pucharu Polski zaliczyć do udanych. Goście już w 12 minucie strzelili bramkę z rzutu karnego po faulu Krystiana Janczaka, który po dyskusji z sędzią obejrzał dodatkowo żółty kartonik. Jeszcze w pierwszej połowie, na 5 minut przed końcem bydgoszczanie podwyższyli wynik na 2:0. Po przerwie też gra Sparcie się nie układała, choć sytuacji bramkowych im nie brakowało. Ale to ponownie goście umieścili piłkę w siatce Dziwulskiego w 63′, a po kolejnych dwóch minutach drugą żółtą kartkę obejrzał kapitan Sparty i musiał zejść z boiska. W doliczonym czasie gry Zawisza dołożył czwarte trafienie i mecz skończył się rezultatem 0:4.

Na te pucharowe spotkanie zmobilizowano spore oddziały policji. Pamiętając uprzednie wizyty kibiców z Bydgoszczy zawsze dochodziło do zamieszek. Jednak tym razem na stadionie jak i na ulicach miasta nie doszło do żadnych ekscesów – kibice gości na mecz swojej drużyny nie przyjechali.